Nie musisz się zmieniać, przetrwanie nie jest obowiązkowe. Case study szkolenie z TimeCamp

time-camp-4

Z zespołem TimeCamp współpracujemy już kilka lat. W tym okresie zrealizowaliśmy wiele projektów rozwojowych z różnego zakresu. Jednak do 24 marca były one nieco inne.

Czym się różniły?

Formą. Zasadą dla nas było spotykanie się, dyskutowanie, analizowanie, diagnozowanie symulowanie, ćwiczenie, szukanie rozwiązań, usprawnień do wdrożenia – wszystko to odbywało się w kontakcie bezpośrednim, stacjonarnym, ulokowanym w jednym miejscu. Jedynie mniejsza część naszej współpracy odbywała się poza ścianami sali szkoleniowej.

Jak jest teraz?

Niemalże tak samo, ale wszystko to odbywa się z różnych miejsc, z wykorzystaniem różnych sprzętów, ale w jednej przestrzeni online i czasie rzeczywistym. Nadal dyskutujemy, analizujemy, diagnozujemy, ćwiczymy i przede wszystkim wdrażamy: nowe rozwiązania, nowe umiejętności, ułatwienia, optymalizacje itd. Różnica jest tylko taka, że nie siedzimy obok siebie w jednej sali. 

Tomasz Wrzesiewski, który poprowadził szkolenie dla załogi TimeCamp przemodelował szkolenie w taki sposób, aby czasowo i merytorycznie przyniosło taką samą wartość, jakby odbywało się w formie stacjonarnej. Że się to udało, nie mamy wątpliwości. Uczestnicy otrzymali konkretną teorię oraz przede wszystkim przenieśli ją do rzeczywistości organizacyjnej. Teraz czas na wdrożenie i zastosowanie jej w bieżącej pracy, którą również będziemy monitorować i wspierać, oczywiście online do momentu możliwości spotkania.

Zatem kontynuacja rozwoju w formie zdalnej jest jak najbardziej możliwa i wartościowa. Firmę TimeCamp stawiamy za wzór w podejściu do rozwoju i dostosowaniu się do zmieniających warunków. W momencie zaistniałego kryzysu związanego z koronawirusem ekipa TimeCamp przeniosła pracę 40-osobowego zespołu na pracę zdalną w ciągu zaledwie 2 dni. W tym krótkim czasie przeprocesowała się i wróciła na obroty, a teraz dodatkowo kontynuuje rozpoczęty wcześniej rozwój. Takie podejście warto naśladować.

Na koniec, krótkie podsumowanie, zdaniem, które wielokrotnie powtarzaliśmy przed wybuchem pandemii: “nie musisz się zmieniać, przetrwanie nie jest obowiązkowe”. Teraz udowadniamy, że tak postępujemy, nie tylko deklarujemy. Tego samego życzymy nam wszystkim. 

Zmieniajmy się, rozwijamy, przetrwajmy.

P.S.

A przy okazji TimeCamp może wesprzeć pracę zdalną zespołów dzięki swojemu oprogramowaniu. Daje ono możliwość mierzenia czasu pracy, zarządzania projektami, zadaniami, monitorowania komputera. Program można przetestować za darmo i zdecydować, czy chce się go wdrożyć na stałe: https://www.timecamp.com/pl/

Polecamy.

Udostępnij stronę na:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on skype
Skype

Poprzednie wpisy