OFERTA
Audyt lean management
Dla kogo?
-
Audyt adresowany jest do przedsiębiorstw, które szukają możliwości i obszarów do wprowadzenia usprawnień mających na celu eliminację marnotrawstw, a co za tym idzie odzyskanie czasu i pieniędzy.
Jak przebiega?
-
Przedsiębiorstwo otrzymuje szczegółowe informacje dotyczące efektywności procesów zachodzących w poszczególnych obszarach produkcyjnych/ usługowych.
-
Potwierdzeniem realizacji celu jest prezentacja podsumowująca audyt.
Korzyści?
-
Uczestnicy audytu otrzymują kompleksową wiedzę związaną z poziomem efektywności procesów w ich przedsiębiorstwie.
-
Przedstawione zostają wyniki badań dotyczące organizacji pracy, stopnia zaawansowania procedur i standardów, przestrzegania zasad BHP, efektywności pracy, przepływów wewnętrznych i zewnętrznych, zasadności obecnego sposobu obiegu i funkcjonowania dokumentów, komunikacji, stanów magazynowych, atmosfery, zakresów obowiązków, dostępności maszyn.
Czas trwania
-
od 40 do 72 h w zależności od wielkości firmy
Masz pytania?
Wypełnij formularz i umów się na bezpłatną konsultację już teraz!
WDROŻENIE LEAN MANAGEMENT
Zakres wdrożenia
-
Za pośrednictwem autorskiego systemu implementacji Lean w organizacjach SCPZ uczestnicy usługi po dedykowanym szkoleniu otrzymują kompleksową wiedzę dotyczącą wybranych do wdrożenia narzędzi i metod z zakresu szczupłego zarządzania.
-
Case study dostarczy uczestnikom umiejętności korzystania z narzędzi oraz pozwoli na uporządkowanie zdobytej w trakcie szkolenia wiedzy.
-
Wprowadzenie programu pilotażowego nadzorowane i wspierane przez specjalistów Lean management pozwoli uczestnikom wdrożyć z sukcesem zmianę w organizacji.
-
Usługa kończy się podsumowaniem przebiegu całej współpracy wraz z przekazaniem zaleceń i zadań dotyczących dalszych kroków we wdrażaniu koncepcji szczupłego zarządzania (Lean management).
Czas trwania
-
od 40 do 72 h w zależności od wielkości firmy
Masz pytania?
Wypełnij formularz i umów się na bezpłatną konsultację już teraz!
Lean Management Foundation
Dla kogo?
-
Szkolenie akredytowane adresowane jest do osób, które chcą zdobyć oraz usystematyzować wiedzę i umiejętności niezbędne w pracy lean managera. Kierowane są zarówno do osób, pełniących funkcje menedżerskie, jak i przygotowujących się do ich objęcia.
-
Uczestnicy zajęć otrzymują kompleksową wiedzę menedżerską związaną ze szczupłym zarządzaniem (lean managementem).
-
Celem szkolenia jest oddziaływanie na dwa główne obszary uczestników – kompetencje miękkie, które są niezbędne dla prawidłowego zrozumienia oraz wdrażania lean w organizacjach oraz kompetencje twarde – narzędzia, metody i techniki, które stosuje się w przedsiębiorstwach zarządzanych zgodnie z koncepcją lean management.
-
Ukończenie szkolenia z wymaganą obecnością, przygotowanie i zaprezentowanie projektu końcowego oraz zdanie egzaminu pozwala na uzyskanie akredytowanego przez PDCA Group certyfikatu Lean Foundation (w cenie szkolenia).
Czas trwania
-
28 h dydaktycznych (po 45 minut)
Masz pytania?
Wypełnij formularz i umów się na bezpłatną konsultację już teraz!
Opracowanie i wdrożenie systemu sugestii pracowniczych
Zakres wdrożenia
-
Systemy Sugestii Pracowniczych funkcjonujące w sposób mniej lub bardziej formalny stanowiąc nierozerwalny element kultury Kaizen w przedsiębiorstwie.
-
Są one przede wszystkim są kluczem ciągłego doskonalenia organizacji i optymalizacji procesów.
-
Najpowszechniej stosowaną koncepcją rozbudowanego systemu sugestii jest system oparty na założeniach filozofii ciągłego doskonalenia stanowiący część koncepcji Kaizen w zarządzaniu stworzonej w japońskiej firmie Toyota oraz spopularyzowanej przez Maasakie Imai w 1986r;
Czas trwania
-
34 h dydaktyczne (po 45 minut)
Masz pytania?
Wypełnij formularz i umów się na bezpłatną konsultację już teraz!
Standardy pracy
Zakres szkolenia
-
Szkolenie dostarczy uczestnikom kompletną wiedzę i umiejętności z zakresu prawidłowej implementacji metod i narzędzi związanych z pracą standaryzowaną.
-
Uczestnicy poznają również realną wartość płynącą z wdrożenia standaryzacji popartą przykładami różnych przedsiębiorstw.
Czas trwania
-
8 h dydaktyczne (po 45 minut)
Masz pytania?
Wypełnij formularz i umów się na bezpłatną konsultację już teraz!
Szkolenie na audytorów wiodących 5S
Zakres szkolenia
-
5S to pięciostopniowa droga do osiągnięcia stabilizacji, pozwala na utrzymanie i ciągłe doskonalenienajbezpieczniejszego i najlepszego środowiska pracy, aby zapewnić nieustanną poprawę.
-
Aby zapewnić efektywną realizację celów niezwykle istotne jest audytowanie poszczególnych elementów 5S.
-
Szkolenie pozwoli na zdobycie niezbędnej wiedzy w zakresie wdrażania i nadzorowania systemu 5S jak również profesjonalnie przygotuje do pełnienia funkcji audytora wewnętrznego tego systemu w przedsiębiorstwie.
Czas trwania
-
8 h dydaktyczne (po 45 minut)
Masz pytania?
Wypełnij formularz i umów się na bezpłatną konsultację już teraz!
Nasi eksperci

dr Marek Krasiński
-
Specjalizacja (obszary tematyczne): Lean management, zarządzanie
-
Doświadczenie zawodowe: Człowiek, który wierzy w ideę lean i kaizen.
W praktyce prowadzi badania związane z wdrożeniem lean management dostosowanego do specyfiki polskiej kultury. Autor książek o kulturze i narzędziach lean management. Trener i konsultant. Zrealizował kilkanaście projektów wdrożeniowych dla biznesu, ale także finansowanych ze środków rządowych (NCBiR, NCN). Oprócz zajęć dydaktycznych, prowadzi około 800 godzin sesji szkoleniowych z zakresu lean management w roku. Jest autorem pierwszych w Polsce publikacji związanych z możliwością stosowania metodyki Kanban w zarządzaniu projektami IT i non-IT oraz autorskiej metodyki diagnozowania przygotowania organizacji do wdrożenia lean. Realizował projekty m.in. dla Toyota Motor Industries Poland, Bridgestone Diversified Products Poland. LG Display, Guenther Polska, PHP MOCHNIK, Nowy Styl, Langas Group, Sumika Ceramics Polska, KGHM Polska Miedź S.A. -
Doświadczenie w świadczeniu tego typu usług: Kierownik Menedżerskich Studiów Podyplomowych Lean Management, Six Sigma, Zarządzanie dla Inżynierów (wpisane do bazy BUR), wykładowca także na innych kierunkach studiów podyplomowych i szkoleniach.
-
Wykształcenie: Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauk o zarządzaniu. Praca doktorska dotyczyła lean managementu. Posiada certyfikaty PDCA Group Lean Trainer, OpEx Six Sigma Green Belt, PRINCE2 Foundation, Audytor 5S.

Łukasz Niemczuk
-
Specjalizacja (obszary tematyczne): Lean management, zarządzanie
-
Doświadczenie zawodowe: Człowiek, który dzień po dniu stara się usprawniać każdy otaczający go proces. Praktykę łączy z nauką – jest autorem i współautorem szeregu publikacji naukowych oraz technicznych związanych z lean managment. Uczestnił w wielu konferencjach krajowych i międzynarodowych, a także organizuje cykliczną, międzynarodową konferencję #zaraconf łączącą środowiska zarządzania i rachunkowości w celu wypracowania innowacyjnych rozwiązań biznesowych. W ciągu ostatnich kilku lat zrealizował z sukcesem kilkadziesiąt szkoleń, kilkaset godzin przeglądów, zaproponował szereg usprawnień, które pozwoliły zaoszczędzić firmom kilkaset tysięcy złotych. Współpracował i współpracuje z firmami: ERKADO, Mandam, Ceba Baby, Korff Isolmatic, Millano, ATT Inox, Wart-Milk, OSM Łowicz, Luxon LED, Mirage Boats, FOD Bydgoszcz, Stone Town, Intermag, POLTRA.
-
Doświadczenie w świadczeniu tego typu usług: Certyfiktaty Change Management Foundation, Lean Foundation, Lean Practitioner, Audytor Wewnętrzny 5S. Wykładowca na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz Wyższej Szkole Bankowej w Dąbrowie Górniczej.
-
Wykształcenie: Ukończył studia w Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na specjalności Process and Lean Management. Swoją wiedzę uzupełnił realizując studia podyplomowe Lean Management oraz Master of Lean
Management.

Edyta Krasińska
-
Partner zarządzający PDCA Group, Wykładowca Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu
-
Pasjonatka zarządzania w duchu lean management i kaizen. Techniczne wykształcenie łączy z wyczuciem nastrojów pracowników organizacji, w których realizuje projekty. Prowadzi badania do rozprawy doktorskiej związanej z modelami profili kompetencyjnych kadry menedżerskiej w procesie stosowania lean management. Posiada certyfikaty PDCA Group Lean Practitioner, PRINCE2 Foundation, Change Management Foundation, Audytor Wewnętrzny 5S. Szkoliła się m.in. w centrum szkoleniowym Toyoty w Japonii oraz w Lean Center koncernu VW. Pomysłodawczyni i autorka programu studiów podyplomowych Zarządzanie dla Inżynierów. Od lat prowadzi zajęcia dydaktyczne na studiach I i II stopnia oraz na studiach podyplomowych. Autorka i współautorka publikacji naukowych oraz prelegentka na konferencjach w Polsce i za granicą. Prywatnie miłośniczka egzotycznych podróży i eksperymentów kulinarnych.
-
Współpracowała i współpracuje z firmami: KORFF Isolmatic Sp. z o.o., Kraina Okien Sp. z o.o., Binsztok i Partnerzy, Stone Town, Centrum Finansowania i Obsługi Szkoleń, Sumika Ceramics Polska, Edmax Group, Koncur Group.

Kamila Lachowicz
-
Specjalistka ds. HR oraz Trenerka
-
Ukończyła podyplomowe studia z Coachingu w Biznesie na WSB, Szkołę Trenerów Biznesu SET, kurs NVC w relacjach zawodowych NVC Lab oraz Kurs Moderatorów Design Thinking Institute. Jest pasjonatką Komunikacji Empatycznej opartej na Porozumieniu bez Przemocy (NVC), którą dzieli się podczas warsztatów z zespołami chcącymi zmienić jakość swojej komunikacji i współpracy. W 2019 została mediatorem w nurcie NVC. W korporacji międzynarodowej, na wcześniejszym stanowisku, pełniła funkcje team lidera, kierownika zespołu oraz koordynatora szkoleń w lokalnym centrum. Jako absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu przez trzy lata była trenerem międzynarodowego programu rozwoju kreatywności „Odyseja Umysłu”. W jego ramach zdobyła w 2009 roku tytuł Wicemistrzów Świata ze studentami UE i członkami Stowarzyszenia Studenckiego WIGGOR. Od 2017 roku współorganizujęe ogólnopolską konferencję dla Trenerów i Edukatorów TRENFERENCJA.
-
Jej pasją jest poszukiwanie sposobów na dogadywanie się ludzi o różnych poglądach. Kreatywność, improwizacja teatralna. NVC oraz mediacje, są jej drogą w komunikacji, dzieleniu się pomysłami i szukaniu rozwiązań.

Arleta Guzowska-Kusaj
-
Psycholog Zarządzania, Trener, Konsultant, Bloger związany z tematyką Rozwoju Organizacji, Doktorantka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu
-
Najlepiej czuje się w butach produkcyjnych wdrażając zmiany wpływające na wzrost efektywności organizacji. Pasjonatka rozwoju. Rozwoju wszelakiego. Prowadziła szkolenia dla specjalistów, menedżerów, zespołów z zakresu kompetencji miękkich, zarządzania zespołem, budowania zespołu oraz z narzędzi LeanManufacturing. Współtworzyła program LeanLeadership dla firmy Toyota Manufacturing Poland. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, Wyższej Szkoły Handlowej, Wyższej Szkoły Bankowej oraz posiadaczka dyplomu prestiżowych studiów menedżerskich ICAN Institute. Obecnie przygotowuje rozprawę doktorską nt. LeanLeadershipu i kształtowania kultury organizacyjnej oraz jest absolwentem studiów podyplomowych Lean Management w Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.
-
Prywatnie jesienią/zimą pasjonatka gorącej herbaty, koca i dobrej książki a wiosną/latem wszystkiego co ma kółka: rower, rolki, skuter. Miłośnik ciągłego rozwoju bez względu na porę roku.

Jan M. Janiszewski
-
Ekspert w zakresie wdrożeń koncepcji Lean Management. Pracownik naukowy w zakładzie zarządzania innowacjami w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
-
Autor licznych artykułów i opracowań z zakresu kaizen, lean management, zarządzania jakością oraz międzynarodowych stosunków gospodarczych. Doświadczenie zdobywał realizując projekty z zakresu optymalizacji w przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych. Ma na swoim koncie m. in. projekty doskonalące biznes zrealizowane w branży farmaceutycznej i sektorze ochrony zdrowia w Polsce. Współtworzył Inkubator wymiany wiedzy medycznej i zarządzał projektem rozbudowy szpitala w Tanzanii w latach 2015 – 2016. W latach 2015 – 2018 Odbył wizyty studyjne do japońskich zakładów produkcyjnych i podmiotów leczniczych, aby lepiej zrozumieć koncepcję ciągłego doskonalenia i kulturę rozwiązywania problemów.
-
Organizator konferencji, wizyt benchmarkingowych w kraju i za granicą (Niemcy, Czechy, Włochy, Holandia, Wielka Brytania, Japonia) i szkoleń z zakresu lean management. Kierownik projektu badawczego „Możliwość wykorzystania koncepcji lean management w jednostkach opieki zdrowotnej na przykładzie szpitali w Polsce”. Ukończył kurs OPEX Six Sigma Green Belt. Członek Polskiego Towarzystwa Zarządzania Produkcją oraz Stowarzyszenia Lean Management Polska (komisja rewizyjna).
Masz pytania?
Wypełnij formularz i umów się na bezpłatną konsultację już teraz!