Szybki kontakt

Zadzwoń już teraz!

Śledź nas na LinkedIn

Bądź zawsze na bieżąco!

Śledź nas na Facebooku

Bądź zawsze na bieżąco!

Z dwóch poprzednich części tego cyklu, dowiedzieliśmy się, że:

Jakie są pozostałe różnice? Oto ostatnie z nich.

Społeczne podejście do zmiany, zakłada, że:

Zatem, jeszcze raz, podsumowując – czym jest LCM?

Metoda Lean Change Management jest podejściem, w którym kluczową rolę odgrywają ludzie, ponieważ to ich najbardziej zmiana dotyczy. Dlatego pracownicy współtworzą program/projekt zmiany, a nie tylko biorą udział w konsultacjach. Procesy są spychane na bok, na korzyść ludzi, których zmiana obejmuje. Stała informacja zwrotna i adaptacja planu do niej stanowią jeden z kluczowych elementów wdrożeniowych. Zaś rozwiązywanie problemów organizacji, czyli wprowadzania zmian, realizowane jest w formie eksperymentów biznesowych, dzięki którym zapewniamy szybką weryfikację skuteczności wybranego sposobu wdrażania.

Jakie są główne korzyści wynikające ze stosowania tego podejścia?

Zdecydowanie oszczędność – zarówno czasu jak i pieniędzy, oraz przede wszystkim jest to szybsze i skuteczniejsze przeprowadzenie zmiany, która często wiąże się z rozwiązaniem problemu/ów.

Wszystkich chcących posługiwać się w praktyce Lean Change Management, zapraszamy na warsztaty „Management 3.0. – warsztaty zwinnego zarządzania organizacją. Przywództwo, zespól, cele zmiany“. Prowadzi je Tomasz Krakowczyk – trener biznesu, który od lat pomaga i ułatwia organizacjom w przejściu przez trudny proces zmian.

 

Pozdrawiamy
AKAT CONSULTING GROUP

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies,
zgodnie z Polityką prywatności.

Skip to content